Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Jak si vybrat půjčku bezpečně, levně a rychle?

adimage

Dostali jste se do situace, kdy zvažujete, že si půjčíte peníze? Půjčit si v dnešní době není vůbec těžké, ani pro lidi s nižšími příjmy. O něco obtížnější je půjčit si výhodně a tak, abyste se při tom později nedostali do problémů. Přece jen to není činnost, kterou se zabýváme každý den a řada z nás nemá v této oblasti žádné zkušenosti. Jak si tedy půjčku vybrat a nenaletět při tom podvodníkům? Stačí dodržet pár jednoduchých pravidel.

Vyhněte se neprověřeným společnostem

Jakmile začnete zkoumat úrokové sazby jednotlivých společností, vyskočí na vás pravděpodobně velká spousta reklam od různých firem. Ne všechny jsou však důvěryhodné. Existuje celá řada společností, které se specializují především na lidi, kteří se dostali finančně do úzkých a potřebují rychle půjčit. Těmto společnostem se za každou cenu vyhněte, ať vám nabízí sebevýhodnější podmínky. Důvěryhodnou společnost poznáte podle toho, že má dobře zpracované webové stránky, kde najdete potřebné informace, kontakt na zákaznický servis a nezatajuje žádné důležité informace, které se půjčky týkají. Dobré je také vědět sídlo společnosti a nebát se vyhledat doporučení, ať už od přátel, rodiny, či na internetu.

Co je to RPSN?

Jakmile začnete aktivně hledat, tato hodnota na vás všude vyskočí jako první. Co vlastně znamená? Jedná se o roční procentuelní sazbu nákladů. Čím je daná hodnota menší, tím je půjčka výhodnější. V některých případech může být i nulová. Nabízí jí některé instituce, které poskytují půjčku online. Pokud ji pak splatíte v termínu, nezaplatíte ani o korunu navíc. Tuto možnost využijte pokud si to opravdu můžete dovolit a víte, že vám peníze dojdou včas. Při klasickém úvěru platí, že pokud je RPSN menší, půjčka je výhodnější a vy přeplatíte méně. Není to však jediná hodnota, kterou byste měli sledovat. Nezapomínejte i na ostatní poplatky – za zpracování úvěru, vedení účtu, za čerpání, odhad, předčasné splacení, atd.

Spočítejte si, kolik potřebujete půjčit

V tomto případě platí, nenechte se zlákat. U větší sumy přeplatíte více a budete ji pravděpodobně splácet déle. Proto si půjčujte vždy jen tolik, kolik nutně potřebujete. Platí to u všech typů půjček, ať už se jedná o hypotéku, spotřebitelský úvěr nebo o rychlou půjčku do výplaty. Úroky se vždy počítají z částky, kterou vám ještě zbývá doplatit.

Nastavte si optimální výší splátky

Splátku si nastavujte dle vašich možností. Pokud bude částka menší platí to, že budete půjčku splácet déle a často i více přeplatíte. Nezapomeňte si také zjistit, zda si instituce účtuje poplatek za předčasné splacení, či zda je možné pravidelnou splátku v případě nouze odložit. Může se vám také stát, že splátku zapomenete zaplatit. Hledejte proto instituci, která tyto případy řeší lidsky a ihned vám nenaúčtuje zpoplatněné upomínky, apod.

Čtěte smlouvy!

Vždy a důkladně! Nic nepodepisujte dokud nebudete všemu, co se ve smlouvě píše opravdu rozumět. Možná vám to příjde jako samozřejmost, ale je spousta lidí, kteří dojedou na vlastní hloupost jen proto, že se báli na něco zeptat.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
right