Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

5 Nejčastějších důvodů pro zamítnutí půjčky a jak na ně!

adimage

Ať už jste se dostali finančně do úzkých nebo si chcete pořídit dům, či byt, vždy je dobré připravit se na to, co po vás banka nebo finanční instituce bude vyžadovat. Žadatelů o půjčky je mnoho a bohužel často odcházejí s nepořízenou. Chcete vědět na co si dát pozor a jak zlepšit svou bonitu? Zde vám uvádíme nejčastější důvody pro zamítnutí půjčky.

1.Pracovní smlouva

Hned po osobních údajích přijde otázka na vašeho zaměstnavatele. Ideálním případem je samozřejmě vysoký příjem a smlouva na dobu neurčitou. Pokud nejste zrovna tento případ, nezoufejte. Máte-li pracovní smlouvu na dobu určitou, pak půjčku stále získat můžete, ale doba splatnosti úvěru nemůže být delší než „doba určitá“ sjednaná v pracovní smlouvě. Pokud tedy máte smlouvu na tři roky, vaše půjčka musí být splacená v uvedené době. U nižších půjček nejde o zas tak velký problém, ale u vyšších částek počítejte s tím, že bude půjčka dražší. Opravdový problém nastává, jestliže jste ve zkušební nebo výpovědní lhůtě. Zde je velká pravděpodobnost toho, že odejdete s nepořízenou.

2. Špatná platební morálka

Stalo se vám někdy, že jste zapomněli zaplatit paušál nebo pokutu? Jakékoliv opožděné placení se zapisuje do tzv. registrů. Nemusíte být přímo v exekučním řízení a půjčku stejně nemusíte dostat. Stačí jen opožděné splacení energií a problém máte na světě. Banky obvykle berou v potaz všechny záznamy za posledních 4-5 let.

3. Exekuce a osobní bankrot

V tomto případě je naprosto jasné, proč půjčku nedostanete. Exekuční řízení vypovídá o neschopnosti platit současné závazky. V osobním bankrotu, trvajícím 5 let od jeho schválení soudem, musíme nejdříve splatit všechny své dluhy, na které jdou naše veškeré příjmy. Do té doby můžete na jakýkoliv úvěr zapomenout.

4. Automaticky vyloučené skupiny

Napadá vás o koho by mohlo jít? Studenti, senioři a matky na rodičovské dovolené. V prvním případě je to z toho důvodu, že studenti zpravidla nemají žádný pravidelný příjem. Senioři si o menší půjčku mohou zažádat, pokud ji jejich důchod pokryje. Matky na rodičovské dovolené jsou brány jako živitelky sebe a svého dítěte. Veškeré příjmy pokryjí životní náklady a na jakékoliv splátky není žádný prostor.

5. Co dělat v případě zamítnutí půjčky?

Zkuste zvýšit svůj příjem. Můžete pak nejen dostat půjčku, ale v lepším případě ji nebudete ani potřebovat.

Vyčkejte. Záznamy z registrů dlužníků se vymažou za 3-4 roky.

Snižte své výdaje. Zkuste osekat rozpočet na to nejnutnější a možná zjistíte, že nějaké peníze bokem najdete i ve vašem

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
right