Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Znáte všechny typy finančních půjček a úvěrových produktů?

adimage

Pokud se neorientuje v základních typech půjček a pojmech, tento článek vám pomůže ujastnit si, co který pojem znamená.

Bankovní a nebankovní půjčka

Mezi těmito dvěma typy jsou rozdíly především v podmínkách pro schválení půjčky. Bankovní instituce si klienta předem podrobně prověří, proto je těžší úvěr získat. Nebankovní instituce jsou mnohem benevolentnější, ale připravte se na to, že jejich půjčky jsou zpravidla dražší.

Účelové a neúčelové úvěry

Účelové spotřebitelské úvěry slouží na konkrétní účel. Výhodou účelové půjčky je většinou výrazně nižší úrok než u půjčky neúčelové. Banky a finanční instituce však vyžadují doklad o tom, že byly peníze opravdu použity na tu konkrétní věc, ke které jste se zavázali. Nejčastěji se jedná o nákup automobilu, či nemovistosti.

Peníze z neúčelového spotřebitelského úvěru může klient použít libovolně. Nikdo nebude řešit, zda si za to pojedete na dovolenou, koupíte auto nebo elektroniku. Nevýhodou je však vyšší úroková sazba.

Malé a velké půjčky

Spotřebitelské úvěry

Spotřebitelské úvěry jsou neúčelové osobní půjčky, které nabízí řada bankovních a nebankovních institucí. Úvěrová firma vám peníze pošle na účet, případně vyplatí v hotovosti. Sjednat si jej můžete klidně i online. Tato půjčka se poskytuje pouze fyzickým osobám na financování nepodnikatelských potřeb.

Půjčka před výplatou

Tento druh úvěru zažívá v poslední době velký boom. Pro klienta jde o snadné řešení nedostatku peněz na krátkou dobu v řádech měsíců. Můžete ji získat velmi snadno a touto cestou si půjčit až 15 000 Kč bez větších problémů.

 

Hypotéka

Hypotéky neboli hypoteční úvěry jsou dlouhodobé úvěry zajištěné zástavním právem k nemovitosti, která se nachází na území členského státu Evropské unie. To znamená, že pokud hypotéku nebudete schopni splácet, bance propadne nemovitost, kterou ručíte. Uzavření hypotečního úvěru předchází řada kroků, jako je například podání žádosti, posouzení bonity klienta, odhad hodnoty zastavené nemovitosti, doložení nezbytných dokumentů, atd.

RPSN

Roční procentní sazba nákladů se uvádí v procentech za rok. Do RPSN se započítává všechno, co za půjčku platíte, tedy všechny poplatky, které se k ní vážou. Patří sem poplatek za uzavření smlouvy, vedení účtu, za transakce, schopnost splácet, atd.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
right