Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Jak na konsolidaci a sjednocení půjček?

adimage

Většina z nás se s pojmem konsolidace půjček nedostane do styku. V tom horším případě přesně víte o co jde. Spousta spotřebitelů, kteří mají úvěr tápe v tom, kdy konsolidace využít. Výhodné je to především pro ty, kteří mají dvě a více půjček. Konsolidace totiž není nic jiného než sloučení více půjček dohromady. Jaké má toto řešení výhody a nevýhody?

Výhody konsolidace

Pro koho je toto řešení určené už jsme si řekli, teď přejděme k tomu, jaké výhody vám sloučení vašich půjček může nabídnout. Jste-li klient, který má například vyčerpaný kontokorent a vyčerpanou kreditní kartu, je pro vás výhodné všechny tyto pohledávky sloučit do jednoho úvěru. U většiny institucí si můžete určit výší splátek, délku splácení a dokonce i den, ke kterému budete vaše splátky hradit. Pro vás to tedy znamená nižší sumu každý měsíc, ale většinou za cenu toho, že budete úvěr splácet delší dobu.

Dalším příkladem je klient, který si vzal úvěry například na nákup automobilu a nábytku. Každý z nich platí u jiné instituce. V případě, že si vybere, že chce úvěry sloučit, přinese mu to značnou výhodu toho, že placení pro něj bude jednodušší a místo několika poplatků bude platit pouze jeden. Často se stává, že je splátka nižší a možné je i ve výsledku ušetřit značnou sumu peněz. Pokud vás zajímá, zda je pro vás konsolidace půjček výhodná můžete využít kalkulačky, které najdete na specializovaných finančních stránkách.

Nevýhoda konsolidace

Jednu z nevýhod jsme zmínili už v předchozích odstavcích. Případná konsolidce vám může snížit výslednou splátku, ale prodloužit dobu splácení. Tím pádem se může stát, že ve výsledku zaplatíte mnohem víc, než kdybyste půjčky platily odděleně. Pro klienta, který má stabilní příjem a je schopný pravidelně splácet, může být konsolidace ve výsledku nevýhodná. Dalším faktorem, který je třeba brát v potaz je, že značné množství institucí si uděluje sankce za předčasné splacení úvěrů. Pokud tedy o sloučení půjček uvažujete, nejdřív si zjistěte jaké poplatky u vybrané instituce zaplatíte.

Kde si konsolidaci úvěrů sjednat?

Sloučení vašich úvěrů poskytuje řada bankovních i nebankovních institucí. Podmínky se však mohou značně lišit. Proto je dobré si před sjednáním smlouvy vybrané instituce porovnat. Zpravidla platí, že u nebankovních společností nedosáhnete stejné úspory, ale zato jsou benevolentnější k bonitě klienta. Proto je snažší si konsolidaci sjednat u nebankovních institucí. U banky pak pravděpodobně dostanete lepší podmínky a více ušetříte.

Jak konsolidaci sjednat?

V případě, že si chcete sloučení půjček sjednat, počítejte s tím, že se nevyhnete tradičnímu prověřování bonity klienta. Poskytovatel sice vychází z již existujících smluv, ale ve výsledku jde vlastně o sjednání další půjčky s výhodnějšími podmínkami.

Jaké půjčky můžete sloučit?

Obvykle lze bez větších problémů sloučit různé spotřebitelské úvěry, bankovní půjčky, kreditní karty, kontokorenty a hypotéky. Narazit můžete při snaze slučovat úvěry od menších nebankovních poskytovatelů vystavených bez nutnosti ověření v registru dlužníků. Problémem mohou být i leasingy, větší hypotéky nebo stavební spoření.

Jaké jsou podmínky pro poskytnutí konsolidace?

• Musíte mít minimálně dva a více úvěrů (horní hranice není stanovena).
• Splatnost dluhů nesmí být kratší než půl roku.
• Celková suma nesmí přesáhnout 500 000 Kč (výjimečně až 1 000 000 Kč).

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
right