Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Výhodné refinancování půjčky

adimage

V dnešní době dělají půjčky mnoha lidem problém a neustále přibývají klienti, kteří nejsou schopní splácet své úvěry. Tyto situace končí v nejhorším případě exekucí, která nastává v momentě, kdy klient není schopen splácet své pohledávky. Této situaci se dá předejít různými způsoby. Pokud máte více než dva úvěry, můžete to vyřešit tzv. konsolidací, kdy sloučíte více půjček do jedné. Dalším řešením je refinancování půjček, které může značně ulehčit vaší situaci a předejdete tak případným problémům.

Co znamená refinancování půjčky?

Refinancování půjčky je laicky řečeno převedení půjčky k jiné finanční instituci. V našich krajinách tuto možnost nabízejí předevšm bankovní instituce, která se tímto snaží přetáhnout klienta k sobě. Pro obě strany to přínáší zisk. Banka má nového klienta a dlužník získá lepší podmínky pro splácení své půjčky. Při refinancování je možné rozložit si splátky tak, aby vám lépe vyhovovaly. Můžete si splácení půjčky prodloužit a tím pádem platit méně, nebo naopak zkrátit celkovou dobu splatnosti. V některých případech dokonce získáte obojí. Pouze díky tomu, že si banky snaží navzájem konkurovat a přetahovat si klienty na svou stanu.

Jaký je rozdíl mezi konsolidací a refinancováním?

Obojí je řešení situace, kdy vám splátky začínají přerůstat přes hlavu. Konsolidace je pro vás výhodná ve chvíli, kdy máte dvě a více půjček. Tímto krokem si je můžete sloučit do jedné. Konsolidace je tedy vhodná pro ty, kteří mají více půjček u různých institucí a přejí si je sloučit do jedné a převést k jediné instituci. Refinancování je určené pro ty, kteří mají jednu půjčku a nevyhovují jim její podmínky a přejí si je změnit.

Kdo refinancování nabízí?

V České Republice poskytuje toto řešení většina bankovních institucí. Každá banka má jiné podmínky, proto je dobré si nabídky nejdříve porovnat. Vždy jsou, ale nastavené tak, aby klientovi zlepšily momentální situaci a bylo to pro něj výhodné. Refinancování půjček nabízejí také i některé nebankovní společnosti. Ve většině případů se však jedná o vyšší částky, proto tato nabídka není pro každého. Budete muset doložit aktuální příjmy a u některých poskytovatelů je tato možnost dostupná pouze na základě ručení nemovitostí.

Kdy o refinancování požádat?

Pokud se nacházíte v situaci, kdy vám nevyhovují splátky vašeho úvěru a chcete to změnit, jste ideálním případem, ve kterém je dobré zažádat o refinancování půjčky. Převedením úvěru k jiné bance můžete získat mnohem výhodnější podmínky. Pokud si nejste jistí, zda je toto řešení vhodné i pro vás, využijte některou z kalkulaček, které jsou dostupné na internetových stránkách. Stačí do ní zadat základní údaje o vaší půjčce a ihned se dozvíte jak moc je pro vás toto řešení výhodné.

Pokud o refinancování půjčky přemýšlíte, zkuste si nejprve vyjednat lepší podmínky u vaší finanční instituce. Mnohdy se stává, že pokud pohrozíte odchodem ke konkurenci, dostanete mnohem lepší nabídku. V případě, že to nejde, rozhodně neberte první nabídku, kterou najdete. Pečlivě vyhodnoťte všechny nabídky, které najdete a po zdravém

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
right